Novinka:Elektrotábor 2021
(Kategorie: Misc)
Napsal ok2uwq
Neděle 22 srpen 2021 - 22:23:15


Letošní Elektrotábor byl jubilejní 10. ročník a konal se v termínu od 3.8. do 14.8. opět na základně V Olbramkostele. Díky epidemii koronaviru nebylo do poslední chvíle jasné zda a za jakých podmínek tábor vůbec proběhne.Díky výpadku jedné akce na základně jsem s rodinkou vyjel letos na místo již v sobotu 31.7., aby jsme základnu pohlídali než přijedou ostatní. Mirek MDK přijel s materiálem v neděli, takže veškeré přípravy byly mnohem více v klidu, protože jsme měli o jeden den navíc na přípravu labu , antén a nákupy.
Letošní tábor byl 10. Když před 10. lety vznikl jako náhrada vypadnutého turnusu, jen pro zaplnění a vlastně každý další byl v podstatě poslední, je vlastně skoro zázrak, že slavíme 10. ročník. 
 
Letos jsme v rámci jubilejního ročníku naplánovali exkurzi na VUT a do Technického muzea v Brně, která měla alespoň trochu dohnat první exkurzi do Dukovan a trenažéru dispečinku. Něco podobného však už není možné uskutečnit, protože tehdy souhrou náhod byl trenažér odstavený a v rekonstrukci... 
 
ET2021_VUT.JPG
 Před budovou FEKT
 
Průběh tábora až na pár změn kopíroval předchozí. Jedna z opravdu nečekaných změn byla ta, že asi měsíc před táborem dostal kuchař Jeník infarkt a Zděněk BUC se rozhodl, že nejede. Tak přejme Jeníkovi brzké uzdravení a hodně zdraví v dalších letech.
Já byl víceméně rozhodnut letošní tábor zabalit, protože to, co je nejdůležitější vždy zajistit jako první, jsou kuchaři. No, kluci se ujali shánění a nakonec sehnali někoho, kdo byl ochotný vařit.
 
Takže nakonec vše zdárně dopadlo a my 3.8. očekávali příjezd dětí na základnu v Olbramkostele. Jako podmínku jsme stanovili testy bezinfekčnosti ve zdravotnickém zařízení včetně papírového potvrzení. Ono takové potvrzení v mobilu je fajn, ale pokud je v mobilu rodiče, je nám při návštěvě kontroly z hygieny celkem na nic. A hygiena přijela za pár dnů a tyto potvrzení chtěli vidět.... Takže bylo fajn je mít hned po ruce, aby moc nešťourali. 
 
Letošní téma CTH byl Nikola Tesla. Zopakovali jsme téma, s určitými modifikacemi, z roku 2014. Děti byly až na vyjímky jiné, v zásadě jsme napočítali pouze 8 vedoucích či účatníků a nyní vedoucích, co se zúčastnili všech 10 ročnůků ET. Jediný účastník měl 100% účast a to byl můj David (ano trochu protekčně jezdí na ET už od 6 let, ale tak doma sám zůstat nemohl :) ).
 
Průběh tábora rozebírat moc nebudu, technicky i programově vesměs stejný jako každý rok až na novinku a to branný závod. Co se týká počasí, tak první týden propršel, takže se kopaly opět jako loni odvodňovací strouhy a CTH nabralo zpoždění u her, které měly být venku. Dětem to však zase tak nevadilo, měly zábavy i tak dost :).
 
 ET2021_all.JPG
Účastníci a vedoucí ET2021
  
Právě chystáme oficiální stránky tábora, takže článek bude méně podrobný než obvykle. Částečně proto, že jsem se pár dnů po ET zdravotně sesypal. To ke také důvodem, proč jej píšu až po týdnu od návratu a vlastně jsem původně uvažoval jej ani nepsat. Vzhledem k nedostatku času v poslední době už na mých stránkách je v poslední době pouze článek o dalším ročníku Elektrotábora.
 
Tím se vlastně dostávám k jednomu podstatnému bodu: já a Mirek OK2MDK jsme si naplánovali pauzu. To však nejspíš znamená, že po 10 letech nepřetržitého chystání Elektrotábora bude pauza i v ročnících ET. Osobně to nebalím, ale s rodinou jsme posledních 10 let neměli žádnou dovolenou a společně jsme byli pouze na ET. Mirka MDK sice trochu svrbí ruce, že by stálo za to udělat příští rok něco menšího a v našich končinách (někdejší SM kraj... ), ale to není zcela jisté, musíme vymyslet jestli je to vůbec realizovatelné a jak.
Elektrotábor jako takový tak nekončí, ale pauza je nutná, jak jsme se vesměs shodli v týmu.
 
Opět patří poděkování za materiální podporu firmě Onsemi (pozor, v ON Semiconductor změnili název i logo), Radkovi OK2XDX a Tomáši Petřekovi.
 
Dále díky celému týmu, že i přes napjatou situaci s epidemií to nevzdali a pomohli s 10. ročníkem Elektrotábora.
 
Sledujte aktualizaci stránek Elektrotábora!

73! Robin OK2UWQ
 
PS: Snad už nyní budu mít i více času k nějaké pěkné konstrukci, co by mě zvedla náladu :)
 Tato novinka je z -OK2UWQ Home Page
( http://ok2uwq.com/news.php?extend.98 )