Uživatelské jméno:   Heslo:   Pamatuj si mě  

Beta verze KJTlogu build 367

 Tisknout 

Ke stažení na stránkách deníku je nová betaverze - 3.0.2.367

Mistrovství ČR v radioelektronice 2015 v Opavě

 Tisknout 

Je tu květen a také dlouho očekávané vyvrcholení ročních příprav na celostátní klání dětí a mládeže v radioelektronice. A tak jsme se tento proloužený víkend sešli v Opavě poměřit síly s vítězi krajských kol celé republiky.

Wobbler verze 2

 Tisknout 

Na základě ověření předchozí verze jsem se rozhodl k inovaci. A tak mi tento týden došly desky na druhou verzi wobbleru.

Krajská soutěž dětí v radioelektronice 2015

 Tisknout 

V sobotu 11.dubna jsme se vypravili s kluky na krajské kolo soutěže do Nového Jíčína, které bylo opět společné pro Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Velikonoční závod 2015

 Tisknout 

Jsou tu Velikonoce a s nimi také Velikonoční závod. Vyrazili jsme na kopec s úmyslem zúčastnit se pod OK2KJT také závodu dětí.

Okresní kolo soutěže dětí a mládeže v radioelektronice 2015

 Tisknout 

Je tu březen a s ním start soutěžní sezóny v radioelektronice pro děti a mládež. Po měsících příprav v kroužcích i doma se sešli členové kroužků okresů Nový Jíčín a Vsetín ve Frenštátě p.R., aby srovnali vzájemě své síly.

Trable 2 aneb nový bootloader

 Tisknout 

Taaak a je to tu. Nakonec víkend zase v... ale výsledkem je nový, rozchozený bootloader, který i funguje, alespoň co jsem zatím ověřil na kódu RGBmatice, který s jinými nechodil.

Trable s Pinguinem

 Tisknout 

Před časem jsem zvolil Pinguino jako základ pro LED matici, která byla stavěna na Elektrotáboře. Narychlo vyřešený program se mi však nedařilo uchodit tak, jak jsem si představoval. RGB matice, konstruovaná letos mi připravila také několik krušných chvil a při požadavku na komunikaci přes USB, čtení času z RTC po I2C sběrnici a také současném zobrazování běžícího textu opět nastával problém.  V článku uvedeny dosavadní zjištění.

Wobbler 35MHz-4GHz aneb "hrátky" s ADF4351

 Tisknout 

Na začátku této konstrukce byla diskuze s Petrem ULQ během VHF okolo mého narychlo "spíchnutého" TRV. Navedl mě tehdy na obvody PLL s integrovaným VCO a aniž by mi řekl typ, našel jsem si na webu Analog Devices typ ADF4351. Jenže k úvodním "hrátkám" byla třeba nějaká užitečná konstrukce. A tak jsem použil základu řízení s PIC32 a doplnil detektorem do 4GHz.

VHF contest 2014 u OK2KZB

 Tisknout 

Tak jako loni, jsme se s Martinem OK2MRK domlouvali, jak pojedem letos VHF. Vzhledem k dostatku předpokládaných operátorů u OK2C, jsme přemýšleli, že vyjedem sólo. Nakonec jsme se dohodli s Mirkem OK2MDK, že mu pomůžem na Lhotě.
Přejít na stranu   <<        >>