Uživatelské jméno:   Heslo:   Pamatuj si mě  

Hodiny/časovač s USB - Pinguino kompatibilní

 Tisknout 

Na Elektrotábor vznikly hodiny pouze ze standardních CMOS obvodů. Už na ET se však hodně diskutovalo, jak by je bylo možné upravit do funkce časovače. Bylo jasné, že stávající design se musí změnit.

VHF contest OK2KZB

 Tisknout 

V posledních letech využívám jednopásmového závodu k oddechu a vyjíždíme s Martinem OK2MRK a Mirkem OK2MDK samostatně pod OK2KZB. Letos jsme se rozhodli vyzkoušet kótu nedaleko Trojáku, poblíž rozhledny Maruška.

Hodiny s obvody CMOS

 Tisknout 

Konstrukce, která primárně vznikla jako stavebnice pro Elektrotábor, byla velmi žádaná. Jedná se o jednoduché zapojení, žádné procesory. Hodiny si tak může postavit kdokoliv.

Elektrotábor 2015

 Tisknout 

7.8. jsme zakončili čtvrtý ročník Elektrotábora s letopočtem 2015. Tak jako v předchozích letech, sešla se parta nejen již známých tváří dětí a dospělých, ale přibyly i nové tváře. Zúčastnili jsme se SSB ligy, Alpe Adria/QRP závodu, vypustili jsme balón se sondou a také pomocí pneumatických raket prováděli "satelitní" snímky tábora a okolí. Doplněné video na konci článku.

PDM a PD 2015

 Tisknout 

První víkend v červenci je zde a také největší závod sezóny. Sešli jsme se v sobotu na kopci v obvyklé sestavě.

Beta verze KJTlogu build 367

 Tisknout 

Ke stažení na stránkách deníku je nová betaverze - 3.0.2.367

Mistrovství ČR v radioelektronice 2015 v Opavě

 Tisknout 

Je tu květen a také dlouho očekávané vyvrcholení ročních příprav na celostátní klání dětí a mládeže v radioelektronice. A tak jsme se tento proloužený víkend sešli v Opavě poměřit síly s vítězi krajských kol celé republiky.

Wobbler verze 2

 Tisknout 

Na základě ověření předchozí verze jsem se rozhodl k inovaci. A tak mi tento týden došly desky na druhou verzi wobbleru.

Krajská soutěž dětí v radioelektronice 2015

 Tisknout 

V sobotu 11.dubna jsme se vypravili s kluky na krajské kolo soutěže do Nového Jíčína, které bylo opět společné pro Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Velikonoční závod 2015

 Tisknout 

Jsou tu Velikonoce a s nimi také Velikonoční závod. Vyrazili jsme na kopec s úmyslem zúčastnit se pod OK2KJT také závodu dětí.
Přejít na stranu   <<        >>